Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ę, Ą – Bon Ton

Ę, Ą – Bon Ton

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
29.03.2015
niedziela
11:00
bilety
O dawnych zwyczajach i zasadach, bez których nie mógł funkcjonować żaden "dobry" dom, dowiemy się, odwiedzając krainę domowych sreber i porcelany w Galerii Rzemiosła Artystycznego..

Dlaczego lokaj musiał umieć liczyć? Czemu ochmistrzyni ciążył pasek? Gdzie chowała sie bielizna... stołowa? Kto mieszkał w kredensie, a kto w serwantce? Czym różni się sosjerka od salaterki i czy wypada ją pomylić z kompotierką? Kto pierwszy siadał do stołu i kto przełykał pierwszą łyżkę zupy?

Prowadzenie: Joanna Świtała i Paulina Chełmecka

Paulina Chełmecka – plastyk, historyk sztuki i technik konserwacji drewna. Współpracuje jako przewodnik, animator i edukator muzealny z Muzeum Narodowym w Krakowie i Benedyktyńskim Instytutem Kultury. Pasjonatka materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego Karpat.

Joanna Świtała – historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Krakowie, od wielu lat jako edukator związana z Muzeum Narodowym w Krakowie.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY W CYKLU